Kuidas toimub registreerimine arsti vastuvõtule?

Vastuvõtule registreeruge alati eelnevalt telefoni teel või registratuuris.

Erakorraliste probleemidega on võimalik eelnevalt registreerimata pöörduda tööpäevadel meie pereõe vastuvõtule.

Registreerimiseks on vajalik patsiendi isikukood.

Registreerimisel tasub lühidalt informeerida registraatorit pöördumise põhjusest (äge haigestumine, krooniline haigus, saatekirja vajadus, erinevate tõendite vajadus, töövõimetuslehe või hoolduslehe vajadus). Lähtudes Teie probleemidest saab registraator pakkuda optimaalset arsti vastuvõtuaega või pakkuda võimalust pöörduda pereõe poole (kui tegemist on erinevate tõendite vormistamisega, sidumise vajadusega, korduvate retseptide pikendamisega jne).  Arsti vastuvõtule pääsemise ajanormid on reguleeritud seadustega, lühidalt saate nendega tutvuda Eesti Haigekassa leheküljel http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/perearstid .  Pöörame Teie tähelepanu sellele, et tervisetõend, mis ei ole tervishoiuteenuse osutamisega seotud, väljastatakse 15 päeva jooksul.

Juhul, kui ooteaeg arsti juurde tundub Teile olevat liiga pikk, rääkige oma murest julgelt pereõele. Sageli võib olla tegemist juhtumiga, kus patsiendi arvates on vaja arsti, aga aidata saab ka pereõde. Tihti võib patsient vajada arsti kiiremini, kui ta ise arvab. Siis korraldab perearstikeskus vastuvõtuaja kiiremini, pakkudes lisaaega või vastuvõttu  teise arsti juurde.

Vastuvõtule pöördumisel võtke kaasa isikut tõendav dokument.

Juhul, kui Te ei saa kokkulepitud vastuvõtule ilmuda, palume sellest koheselt teatada. Nii saame vabanenud aja pakkuda järgmisele abivajajale.

Kui Te hilinete arsti vastuvõtule, on arstil õigus osutada Teile tervishoiuteenust  lühema konsultatsiooniaja jooksul või keelduda Teid
vastu võtmast.
Peab  kokkulepitud ajast kinni pidama või teavitama erakorralisest hilinemisest.

Koduvisiididest

Koduvisiitide registreerimine toimub  tööpäeviti kell 8 – 12.

Koduvisiidi vajalikkuse või mittevajalikkuse iga haigusjuhu puhul otsustab perearst kokkulepel patsiendiga. Perearstikeskuses on arstil täpsemad diagnostikavõimalused (analüüsid, elektrokardiogramm jms) parima ravitaktika üle otsustamiseks. Koduvisiidil on arsti vahendid väga piiratud, puudub võimalus analüüside tegemiseks ja uuringuteks, seega ei saa ka tänapäevastele nõuetele vastavalt haigust diagnoosida. Seetõttu kutsume enamasti haige arsti vastuvõtule (v.a. tõsise liikumispuudega patsiendid).

Töövõimetuslehtedest

Perearst ei saa väljastada töövõimetuslehte, kui haigestumine ei ole meediku poolt fikseeritud. Sellepärast tuleb töövõimetust põhjustava tervisehäire korral juba esimesel haiguspäeval ühendust võtta oma perearstikeskusega. Tagantjärele töövõimetuslehti ei väljastata. Kui vajate töövõimetusleht alates päevast, millal perearstikeskus on kinni (nädalavahetus, riigipüha), nõuab seadus, et haiguse alguspäev oleks fikseeritud kas kiirabi või lähima haigla vastuvõtuosakonna poolt. See dokument tuleb esitada perearstile 2 päeva jooksul töövõimetuslehe vormistamiseks.

Haigushüvitistest saate lugeda haigekassa leheküljelt: http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised

Saatekirjadest eriarstidele

Ilma saatekirjata on võimalik pöörduda psühhiaatri, silmaarsti (oftalmoloogi), hambaarsti (stomatoloogi), naistearsti (günekoloogi), meestearsti (androloogi), naha- ja suguhaiguste arsti (dermatoveneroloogi) ning värskete traumade puhul kirurgi või ortopeedi vastuvõtule. Teiste eriarstide vastuvõtule minekuks on vajalik saatekiri. Kui arvate, et vajate spetsialisti konsultatsiooni, tuleb broneerida aeg perearsti vastuvõtule, sest saatekirja kohta kehtivad kindlad reeglid ja selle vormistamine võtab aega.

Uuringutest

Meie perearstikeskuses on võimalik kohapeal teha erinevad analüüse. Kohapeal teostame ka südameuuringuid: EKG, vererõhu ööpäevane monitooring.

Muud perearstidele lubatud uuringud tellime Tallinna tervishoiuasutustest (AS Lääne-Tallinna Keskhaigla, AS Ida- Tallinna Keskhaigla, SA Põhja- Eesti Regionaalhaigla jne).

NB! Perearst ei saa suunata kompuutertomograafia ja magneetresonanstomograafia uuringutele!

NB! Perearst ei tee uuringuid, mille on määranud eraarst- need uuringud tuleb ka teha eraarsti juures.

NB!  Vere-, uriinianalüüside ja teiste lisauuringute tegemine omal soovil on tasuline. Hinnad on Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste  hinnakirjas: https://www.riigiteataja.ee/akt/129122010080

 

Kuhu pöörduda, kui perearstikeskus on kinni?

PEREARSTI NÕUANNE 1220 on üleriigiline telefon, kust saab meditsiinilist nõu 24 tundi ööpäevas (välismaalt helistades +372 630 4107).

1220 telefonilt saab nõu lihtsamate terviseprobleemide korral, juhiseid esmaseks abiks ning vajadusel ka infot tervishoiu korraldust puudutavates küsimustes.

 

Väljaspool perearstide tööaega saab erakorralise probleemiga pöörduda Tallinna Lastehaigla (Tervise 28), Ida-Tallinna Keskhaigla (Ravi 18), Lääne-Tallinna Keskhaigla (Paldiski mnt 68), Põhja-Eesti Regionaalhaigla (Sütiste tee 19) erakorralise meditsiini osakonda (EMOsse).

Kiirabi saab vajadusel kutsuda numbrilt 112.