Kuidas toimub registreerimine arsti vastuvõtule?

Vastuvõtule registreeruge alati eelnevalt telefoni teel või registratuuris. Registreerimiseks on vajalik patsiendi isikukood.

Registreerimisel tasub lühidalt informeerida registraatorit pöördumise põhjusest (äge haigestumine, krooniline haigus, saatekirja vajadus, erinevate tõendite vajadus, töövõimetuslehe või hoolduslehe vajadus). Lähtudes Teie probleemidest saab registraator pakkuda optimaalset arsti vastuvõtuaega või pakkuda võimalust pöörduda pereõe poole (kui tegemist on erinevate tõendite vormistamisega, sidumise vajadusega, korduvate retseptide pikendamisega jne). Arsti vastuvõtule pääsemise ajanormid on reguleeritud seadustega, lühidalt saate nendega tutvuda Eesti Tervisekassa leheküljel https://www.tervisekassa.ee/inimesele/arsti-ja-oendusabi/perearstiabi. Pöörame Teie tähelepanu sellele, et tervisetõend, mis ei ole tervishoiuteenuse osutamisega seotud, väljastatakse 15 päeva jooksul.

Juhul, kui ooteaeg arsti juurde tundub Teile olevat liiga pikk, rääkige oma murest pereõele (tel. nr. 641 2502) Sageli võib olla tegemist juhtumiga, kus patsiendi arvates on vaja arsti, aga aidata saab ka pereõde. Tihti võib patsient vajada arsti kiiremini, kui ta ise arvab. Siis korraldab perearstikeskus vastuvõtuaja kiiremini, pakkudes lisaaega või vastuvõttu teise arsti juurde. Vastuvõtule pöördumisel võtke kaasa isikut tõendav dokument.

Juhul, kui Te ei saa kokkulepitud vastuvõtule ilmuda, palume sellest koheselt teatada. Nii saame vabanenud aja pakkuda järgmisele abivajajale.

Kui Te hilinete arsti vastuvõtule, on arstil õigus osutada Teile tervishoiuteenust lühema konsultatsiooniaja jooksul või keelduda Teid vastu võtmast. Kokkulepitud ajast peab kinni pidama või teavitama erakorralisest hilinemisest.

 

Retseptidest

Korduvretsepte saab pikendada pereõe telefoni teel 641 2502 (E-R 10.00-12.00; 13.00-15.00) või registratuuri numbril 641 2501. Korduvretseptid kirjutatakse välja 3 tööpäeva jooksul. Täiesti uut retsepti soovides tuleb tulla perearsti visiidile.

https://www.eesti.ee/et/tervis-ja-tervisekaitse/tervishoid-ja-arstiabi/retseptid

 

Töövõimetuslehtedest

Perearst ei saa väljastada töövõimetuslehte, kui haigestumine ei ole meediku poolt fikseeritud. Sellepärast tuleb töövõimetust põhjustava tervisehäire korral juba esimesel haiguspäeval ühendust võtta oma perearstikeskusega. Tagantjärele töövõimetuslehti ei väljastata. Kui vajate töövõimetusleht alates päevast, millal perearstikeskus on kinni (nädalavahetus, riigipüha), nõuab seadus, et haiguse alguspäev oleks fikseeritud kas kiirabi või lähima haigla vastuvõtuosakonna poolt. Samuti saab haiguse alguspäeva fikseerida perearsti nõuandeliin 1220.

Haigushüvitistest saate lugeda Tervisekassa leheküljelt: https://www.tervisekassa.ee/inimesele/huvitised

 

Saatekirjadest eriarstidele

Ilma saatekirjata on võimalik pöörduda psühhiaatri, silmaarsti (oftalmoloogi), hambaarsti (stomatoloogi), naistearsti (günekoloogi), naha- ja suguhaiguste arsti (dermatoveneroloogi) ning värskete traumade puhul kirurgi või ortopeedi vastuvõtule. Teiste eriarstide vastuvõtule minekuks on vajalik saatekiri. Kui arvate, et vajate spetsialisti konsultatsiooni, tuleb broneerida aeg perearsti vastuvõtule, sest saatekirja kohta kehtivad kindlad reeglid ja selle vormistamine võtab aega.

 

Uuringutest

Meie perearstikeskuses on võimalik kohapeal teha erinevad analüüse. Kohapeal teostame ka südameuuringuid: EKG, vererõhu ööpäevane monitooring.

NB! Perearst ei saa suunata kompuutertomograafia ja magneetresonanstomograafia uuringutele!

NB! Perearst ei tee uuringuid, mille on määranud eriarst- need uuringud tuleb teha eriarsti juures.

NB! Vere-, uriinianalüüside ja teiste lisauuringute tegemine omal soovil on tasuline. Hinnad on Eesti Tervisekassa tervishoiuteenuste hinnakirjas: https://www.riigiteataja.ee/akt/129122010080

 

Kuhu pöörduda, kui perearstikeskus on kinni?

Perearsti nõuandeliin - 1220 (üleriigiline telefon, kust saab meditsiinilist nõu 24/7, välismaalt helistades +372 630 4107)

Kiirabi - 112 

Laistehaigla tasuline nõuandeliin - 1599

Ida-Tallinna Keskhaigla EMO osakond (Ravi 18) - info 666 1900  (avatud 24/7)

Lääne-Tallinna Keskhaigla EMO osakond (Paldiski mnt 68) - info 626 1314 (avatud 24/7)

Põhja-Eesti Regionaalhaigla EMO osakond (Sütiste tee 19) - info 617 1369 (avatud 24/7)

Tallinna Lastehaigla EMO osakond (alla 18a. vanused patsiendid, Tervise 28) - info 697 7146 (avatud 24/7)

PERH Psühhiaatriakliinik (Paldiski mnt 56) - info 617 2650

Wismari psühhiaatria haigla (Wismari 15)  - info 662 1068

Lastearsti nõuandeliin - 1599

 

Mürgistusinfo - 16662

 

Lasteabi - 116111

Ohvriabi - 116006